Anasayfa / Kıl Dönmesi / Bakırköy Kıl Dönmesi Tedavisi

Bakırköy Kıl Dönmesi Tedavisi

Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi haline gelen IDEA hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak Bursa şubesini açarak şube sayısını 6’ya yükseltti. Konuya dönecek olursak bu sayfada özellikle 15-35 yaş arası kişilerin korkulu rüyası haline gelen Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) ve onun tedavisine dair bilgilere yer vereceğiz. Bilgilerin hazırlanmasında emeği geçen IDEA Bakırköy şubesi genel cerrahi uzmanlarına teşekkür ediyoruz.

bakırköy kıl dönmesi tedavisi

Deneyimli Genel Cerrahi Dalı Proktoloji Uzmanları Görev Yapıyor
Kıl dönmesi bir çok kişide korku içinde düşünülen bir hastalık olduğu halde Kliniğimizde Kıl Dönmesi tedavisi sadece 15 dakikada yapılmakta ve hasta tedaviden kalktıktan sonra günlük hayatına devam edebilmektedir. Bu konuda uzman olan doktorumuz Op. Dr. Atilla KAYA güncel tedavi yöntemlerini takip etmekte ve kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler.

whatsapp bilgi

HANGİ YÖNTEM UYGULANIYOR?
Kıl Dönmesi (Plonidal Sinüs) tedavisinde microsinüsektomi yöntemi uygulanır. Yapılabilicek en küçük kesiyle kıl yumağı (sinüs) çıkarılır. Yaralanma küçük olduğu için tekrarlama olasılığı % 3-5 civarıdır ve tedavi sonrası hasta günlük hayatına devam edebilmektedir. Daha ileri vakalarda yine çağdaş yöntemlerden kabul edilen Karidakis yöntemi uygulanmaktadır.

Neden Micro Sinüsektomi?
Kesi küçük olduğu için tekrarlama olasılığı düşüktür, hastanın tedaviden sonra 15 gün yüzükoyun yatması gibi bir koşulu yoktur. Lokal (bölgesel) anestezi uygulandığı için hastanede yatma narkoz alma gibi bir zorunluluğu yoktur ve hasta günlük yaşamından taviz vermeden tedavisini yaptırabilir.

Mikro Sinüsektomi Ücreti Ne Kadar?
Bu kadar konforlu bir tedavi sürecini ise çok makul bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. IDEA Kliniklerin tümünde kıl dönmesi tedavisinde mikro sinüsektomi yöntemi uygulanabilmektedir. Net ücret muayene esnasında belirlenebilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Atilla KAYA

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Atilla KAYA 1986 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.
iletişim
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz