Anasayfa / Kıl Dönmesi / Bakırköy Kıl Dönmesi Tedavisi

Bakırköy Kıl Dönmesi Tedavisi

Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi haline gelen IDEA hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak Bursa şubesini açarak şube sayısını 6’ya yükseltti. Konuya dönecek olursak bu sayfada özellikle 15-35 yaş arası kişilerin korkulu rüyası haline gelen Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) ve onun tedavisine dair bilgilere yer vereceğiz. Bilgilerin hazırlanmasında emeği geçen IDEA Bakırköy şubesi genel cerrahi uzmanlarına teşekkür ediyoruz.

bakırköy kıl dönmesi tedavisi

Kliniğimizde Bayan Genel Cerrahi Uzmanı Görev Yapıyor
Makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde utanma problemi bayanlarda daha fazla görülmektedir. Bu soruna çözüm olarak getirdiğimiz Bayan Genel Cerrahi uygulaması şu an için sadece Bakırköy Kliniğimizde bulunmaktadır. Bayan doktor tercih etmek isteyenler randevu alımı esnasında Op. Dr. Seher ŞİRİN’i tercih edebilirler.

Deneyimli Genel Cerrahi Dalı Proktoloji Uzmanları Görev Yapıyor
Kıl dönmesi bir çok kişide korku içinde düşünülen bir hastalık olduğu halde Kliniğimizde Kıl Dönmesi tedavisi sadece 15 dakikada yapılmakta ve hasta tedaviden kalktıktan sonra günlük hayatına devam edebilmektedir. Bu konuda uzman olan doktorlarımız Op. Dr. Atilla KAYA ve Op. Dr. Seher ŞİRİN güncel tedavi yöntemlerini takip etmekte ve kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler.

whatsapp bilgi

HANGİ YÖNTEM UYGULANIYOR?
Kıl Dönmesi (Plonidal Sinüs) tedavisinde microsinüsektomi yöntemi uygulanır. Yapılabilicek en küçük kesiyle kıl yumağı (sinüs) çıkarılır. Yaralanma küçük olduğu için tekrarlama olasılığı % 3-5 civarıdır ve tedavi sonrası hasta günlük hayatına devam edebilmektedir. Daha ileri vakalarda yine çağdaş yöntemlerden kabul edilen Karidakis yöntemi uygulanmaktadır.

Neden Micro Sinüsektomi?
Kesi küçük olduğu için tekrarlama olasılığı düşüktür, hastanın tedaviden sonra 15 gün yüzükoyun yatması gibi bir koşulu yoktur. Lokal (bölgesel) anestezi uygulandığı için hastanede yatma narkoz alma gibi bir zorunluluğu yoktur ve hasta günlük yaşamından taviz vermeden tedavisini yaptırabilir.

Mikro Sinüsektomi Ne Kadar?
Bu kadar konforlu bir tedavi sürecini ise çok makul bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. IDEA Kliniklerin tümünde kıl dönmesi tedavisi 3500 TL’den başlamakta olup, hastalığın düzeyine, uygulanacak yönteme ve kullanılacak malzemelere göre 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Seher ŞİRİN

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Seher ŞİRİN 1986 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.

4 Yorumlar

  1. benim uzun zamandır kuyruk sokumumda akıntım vardı bi dönem durdu geçti diye ilgilenmedim ancak ağrı yapmaya başladı ağrısı uzun sürermi apseleşirmi bunun için illaki proktolojiye mi gitmeliyim bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

    • Merhaba benim kızımın kuyruk sokumunda küçük bir kaç delik var kıl dönmesimidir. Bugüne kadar hiç ağrısı şişmesi ve acısı olmadı ne yapmalıyım? Teşekkür ediyorum

  2. bacaklarımda belirgin damarlar var ancak agrısı dizlerimden aşağıda oluyor yorgun hissediyorum bunun için napmalıyım ilaçla vs geçermi yoksa tedavi mi olmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz