Anasayfa / Varis / Bakırköy Varis Tedavi Merkezi

Bakırköy Varis Tedavi Merkezi

Türkiye de bir çok ilke imza atan IDEA klinik varis tedavi merkezi hiç bir ameliyat ya da operasyona gerek kalmadan kalınlığı 1 mm ile 2.5 cm arasındaki tüm varislerinizden ameliyatsız yöntemler ile radyo frekans, microskleroterapi, skleroterapi ve köpük skleroterapi yöntemleriyle kalıcı olarak yok ediyor. IDEA Kadıköy, Nişantaşı, İzmir, Ankara’ dan sonra Bursa’da da şube açmıştır. Kalın veya kılcal gibi tüm varislerin tedavisinde SSK, Bağkur, Memur ve memur emeklilerinden muayene ücreti alınmamakta ve tedavi ücretleri %50 uygulanmaktadır.

bakırköy varis tedavi merkezi

Ameliyat korkusu, ameliyat komplikasyonları, ağrıları çekmek yada tekrarlama riski yaşamadan işinize ara vermeden sadece 20 dakika içerisinde tüm mevcut varislerden kurtulabileceksiniz. Yok edilen varisleriniz ömür boyu tekrarlamaz, bu damarda varis hastalığı kesinlikle görülmez ancak başka damarlarda zamanla genişleme olabilir.

İstanbul varis tedavi merkezi SGK’lı (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK) tüm hastaların muayenesi ücretsiz yapılmaktadır. Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi ve hastanın ödemesi gereken tüm varis tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve girişimler için onay istenmektedir. Ücretler sabit olmayıp, kişinin hastalık durumu, yaygınlığı, uygulanacak yönteme göre değişmektedir ancak uygulanacak seans sayısı kaç olursa olsun ek ücret alınmaz. Yani varislerinizin tedavisi garantimiz altındadır. 1 yıl boyunca olabilecek tüm sorunların çözümü garantimiz altına alınmaktadır.

Tüm Türkiye’de varis tedavisi yapan klinikler arasında garanti uygulayan tek klinik IDEA Kliniktir.

İstanbul’da kılcal damar çatlamaları dahil tüm varislerin tümüyle yok edilebildiği tek merkez olma özelliğini taşıyan idea klinikte tüm tedaviler ameliyatsız yöntemlerle yapılmakta 18 yıllık tecrübe ile en doğru yöntemler kullanılmaktadır.

whatsapp bilgi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal varis tedavisi yapan kliniklerde mutlaka şu cihaz ve yöntemler uygulamaktayız.
-Lazer
-Radyo frekans
-Micro Sklero terapi
-Skleroterapi
-Köpük Sklero terapi

IDEA Klinik Kılcal varis tedavisi merkezi Bakırköy dışında Kadıköy, Nişantaşı, Ankara, İzmir ve Bursa şubelerinde hizmet vermektedir.

Lazerle kılcal damar tedavisi yapan hastane sayısı sınırlıdır ve daha çok kozmetik bölümünde yapıldığı için SGK’lılara uygulanmaz. Bakırköy şubemizde SGK’lı hastalarda kabul edilmektedir.

IDEA Klinik olarak 18 yıllık tecrübelerimiz lazerle tedavinin çok uzun seanslar gerektirmesi, leke bırakması ve başarısının düşük olduğunu göstermiştir. Uygulama yapıldıktan 1 ay sonra hasta kontrole çağrılır düzelmediyse yeniden çalışılır bu 1-6 seans dense de 5-15 seans sürebilmektedir. Lazer konusunda ısrar eden hastalarımıza uygulamaktayız ama genellikle çok daha yüksek başarı elde ettiğimiz radyo frekans tedavisini tercih etmekteyiz.

Radyo Frekansla Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi

Saç telinin dörtte biri kalınlığında çok ince iğnelerle radyo dalgaları veren alet yardımıyla yapılır. İnsan gözünün görebildiği tüm varisler yok edilebilir. İnce iğne ile damara girilir.

ve radyo dalgaları verilerek damar tahrip edilir. Yöntemin en büyük özelliği işlem esnasında sonucunun aynı anda görülmesidir, bu etkisi ile lazerden en büyük üstünlüğüdür. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans gerekebilir. İsminden dolayı radyasyon tereddüt olsa da radyasyon yani zararlı kesinlikle içermemektedir ve bilinen hiçbir zararı yoktur.

İlaçla Kılcal Damar Tedavisi

Köpük yada likit şeklinde uygulanır. Orta boylar için kullanılabilir çünkü enjektör iğnesinin girebileceği kadar kalın olması gerekir, belirli kalınlıktaki her damar uygulanabilir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans uygulamak gerekebilir.

Yine binlerce hastadan edindiğimiz tecrübeye göre neredeyse hiçbir hastanın tek yöntemle tedavi edilemeyeceği şeklindedir çünkü aynı hastada farklı kalınlıklarda damarlar vardır ve farklı yöntemler gerektirir bu sebeple hizmet alacağınız kliniğin teknolojik donanımından emin olmalısınız.

Garantili kılcal damar tedavisi yapan klinik idea kliniktir, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa da 6 şubesi vardır. Tüm varis tedavisinde garanti şu şekilde uygulanmaktadır; tedaviye aldığımız her hasta 1 yıl boyunca kliniğimizin kontrolünde olup tüm sorun bitene kadar devam eder, 1 yıl içinde olabilecek tüm damarsal sorunlar çözülür ve bunlar için ek ücret talep edilmez.

Kılcal damar varisi tedavisi İstanbul da Idea klinikte garantili yapılmaktadır.

Kılcal damar varisi tedavi ücretleri için cep telefonunuzdan çekeceğiniz fotoğrafları whatsapp üzerinden 0542 621 08 88 ye göndermeniz yeterlidir.

Bütün şubelerimizde SSK mensubu hastalara muayene ücretsizdir.

Yazar: Op. Dr. Orhan COŞKUN

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.

8 Yorumlar

 1. merhabalar bacaklarımda varısler ınce bazıları kalın haldeler tedavı olmak ısrıyorum ama iğne ıle yapılan radyo frekanstan bıraz korkuyorum çunmu ıgneden korkuyorum işlem esnasında canım acıcakmı korkulcak bı durum olcakmı damarın patlama gıbı olasalıgı varım merak edıyorum teşekkurederım

  • merhaba dilek hanım
   varislerinizin durumuna göre yapılacak işlemler belirlenir kullandığımız iğneler çok ince olduğu için genelde işlem esnasında bile hissetmiyorsunuz yani korkulacak bir işlem değil detaylı bilgi almak ve bizimle görüşmek isterseniz 05426210888 nolu hattımızdan bize görüntü yollayabilir ulaşabilirsiniz

 2. murat halisdemir

  sağ vena safena magna da valsalva ve dekompresyon manevrasıyla 3 sn yi aşan süren reflü sağ kruris posterio medial kesimde vena safena magna ilşe irtibatlı çapları 5.7 mm ulaşan yaygın variköz venöz yapılar sağda vena safena magna çapı kasık düzeyinde 7.0 mm diz mediali düzeyinde 5.9 mm ölçülü bu durumu en iyi en kötü ne yapılabilir

  • Bu rapora göre ameliyatsız yöntemle (yapıştırma + köpük) tedavi yapılabilir. Ancak siz yinede gelip muayene olmalısınız.detaylı bilgi için bizi arayınız
   02125420888

  • Merhaba Coşkun Bey, yaklaşık 5 yıl önce sağ bacağımda içe bakan kalın damarı kasık bölümüne kadar skletoterapi le kapattınız. 1 hafta önce bacağımın diz kapağına yakın alt bölümünü yatağa çarptım ve çok büyük bir morarma oldu tedavi olduğum damarın çarttığım bölümü 1 haftadır çok sert. sabah yumuşamış görünüyor ama ayağa kalkınca tekrar sert oluyor. Damar mı açıldı acaba. Ne yapmalıyım

   • Merhaba,
    gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz
    Op.Dr. Orhan Coşkun

    • Merhabalar. Kliniğimizde bayan doktorlar var mı acaba. Yaklaşık 10 yıldır varislerim var iyi bir klinikte bayan bir doktor taragından tedabi edilmek istiyorum. Böyle bir imkanım var mı acaba kliniğinizden hizmet almak istesem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz