Anasayfa / Hekimlerimiz / Op. Dr. Orhan COŞKUN

Op. Dr. Orhan COŞKUN

IDEA Bakırköy şubesinde kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Orhan COŞKUN’u tanıyalım.

Orhan COŞKUN 1968 yılında Türkiye’mizin güzel şehiri gazi ünvanlı Antep’te gözlerini dünyaya açmıştır. Başarılı bir ilk öğretimin hayatı ardından yine başarılı bir şekilde lise eğitimini tamamlar ve hayalinde ki mesleğe doğru ilk adımı atarak Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanır.

op. dr. orhan coşkun

Zorlu ve bir o kadar keyifli olan üniversite hayatından mezun olduktan sonra 1993 yılında Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahi Merkezi’nde asistanlık görevine başlayarak 1999 yılında kalp damar cerrahi uzmanlığı ünvanına sahip olur.

1999 yılından günümüze bir çok çeşitli özel ve resmi kurumda hizmet vermiş olup, binlerce hastanın muayene ve tedavisini gerçekleştirmiştir.

Op. Dr. Orhan COŞKUN, 2017 yılı itibariyle IDEA Ailesinde, Bakırköy şubesi Kalp Damar Cerrahi uzmanı olarak hasta kabulüne devam etmektedir.

Verdiği muayene ve tedavi hizmetleri
– Varis
– Hemanjiom

whatsapp bilgi

Uyguladığı Tedavi Yöntemleri

Skleroterapi
Genişlemeye maruz kalmış damar ya da damarların içine ince uçlu bir iğne ile özel ilacın enjekte edilmesi ve bu doğrultuda sorunlu damarın tahrip edilmesi amaçlanan yöntemdir. Etkili bir teknik olup, başarı oranı yüksektir. Cilt altından ve cilt üzerinden olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bu seçenek, doktorun muayene esnasında teşhis ettiği damar yoğunluğu, tipi ve boyutuna göre değişebilir.

Köpük
Skleroterapi ile aynı yöntemdir. Sleroterapi yönteminde saf olarak enjekte edilen ilaç bu yöntemde hava ile reaksiyona sokulur. Hava ile ilacın reaksiyonu sonucta beyaz köpüğe benzer bir madde elde edilir. Bu yüzden köpük tedavisi ismi verilmiştir. Burada ki amaç daha az düzeyde ki ilacın daha fazla damara etki etmesidir. Böylece başarılı ve daha ekonomik bir teknikle tedavi sağlanmış olmaktadır.

Radyofrekans
Radyo dalgaları ile varis tedavisi anlamına gelmektedir. Radyo frekans ismi verilmekte olan cihazın, ince uçlu aleti ucunda ki ısı ile sorun yaratan damarlar tahrip edilir. Soğutucu jel kullanarak yapılan tedavi de acı ve ağrı minimaldir. Herhangi bir kesi, dikiş ya da benzeri olumsuzluk yaşanmadan kişi ameliyatsız tedavi edilir ve günlük hayatına devam eder.

Lazer
Bir çok sağlık probleminin tedavisinde olduğu gibi varis hastalığının tedavisinde kullanılabilmektedir. Uygulanış şekli radyo frekans ile aynıdır.

Üst kısımda belirtilen tedavi yöntemleri tüm varis tiplerine uygulanamamaktadır. Varislerin tipi, boyutu ve yoğunluğuna göre tedavi şekli de değişiklik göstermektedir.

Sizin varislerinize hangi tedavi yönteminin uygulanacağına en doğru karar muayene esnasında verilebilir. IDEA’nın tüm şubelerinde varis muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yazar: Op. Dr. Orhan COŞKUN

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.
iletişim
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz