Anasayfa / Hekimlerimiz / Op. Dr. Orhan COŞKUN

Op. Dr. Orhan COŞKUN

IDEA Bakırköy şubesinde kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Orhan COŞKUN’u tanıyalım.

Orhan COŞKUN 1968 yılında Türkiye’mizin güzel şehiri gazi ünvanlı Antep’te gözlerini dünyaya açmıştır. Başarılı bir ilk öğretimin hayatı ardından yine başarılı bir şekilde lise eğitimini tamamlar ve hayalinde ki mesleğe doğru ilk adımı atarak Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanır.

op. dr. orhan coşkun

Zorlu ve bir o kadar keyifli olan üniversite hayatından mezun olduktan sonra 1993 yılında Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahi Merkezi’nde asistanlık görevine başlayarak 1999 yılında kalp damar cerrahi uzmanlığı ünvanına sahip olur.

1999 yılından günümüze bir çok çeşitli özel ve resmi kurumda hizmet vermiş olup, binlerce hastanın muayene ve tedavisini gerçekleştirmiştir.

Op. Dr. Orhan COŞKUN, 2017 yılı itibariyle IDEA Ailesinde, Bakırköy şubesi Kalp Damar Cerrahi uzmanı olarak hasta kabulüne devam etmektedir.

Verdiği muayene ve tedavi hizmetleri
– Varis
– Hemanjiom

whatsapp bilgi

Uyguladığı Tedavi Yöntemleri

Skleroterapi
Genişlemeye maruz kalmış damar ya da damarların içine ince uçlu bir iğne ile özel ilacın enjekte edilmesi ve bu doğrultuda sorunlu damarın tahrip edilmesi amaçlanan yöntemdir. Etkili bir teknik olup, başarı oranı yüksektir. Cilt altından ve cilt üzerinden olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bu seçenek, doktorun muayene esnasında teşhis ettiği damar yoğunluğu, tipi ve boyutuna göre değişebilir.

Köpük
Skleroterapi ile aynı yöntemdir. Sleroterapi yönteminde saf olarak enjekte edilen ilaç bu yöntemde hava ile reaksiyona sokulur. Hava ile ilacın reaksiyonu sonucta beyaz köpüğe benzer bir madde elde edilir. Bu yüzden köpük tedavisi ismi verilmiştir. Burada ki amaç daha az düzeyde ki ilacın daha fazla damara etki etmesidir. Böylece başarılı ve daha ekonomik bir teknikle tedavi sağlanmış olmaktadır.

Radyofrekans
Radyo dalgaları ile varis tedavisi anlamına gelmektedir. Radyo frekans ismi verilmekte olan cihazın, ince uçlu aleti ucunda ki ısı ile sorun yaratan damarlar tahrip edilir. Soğutucu jel kullanarak yapılan tedavi de acı ve ağrı minimaldir. Herhangi bir kesi, dikiş ya da benzeri olumsuzluk yaşanmadan kişi ameliyatsız tedavi edilir ve günlük hayatına devam eder.

Lazer
Bir çok sağlık probleminin tedavisinde olduğu gibi varis hastalığının tedavisinde kullanılabilmektedir. Uygulanış şekli radyo frekans ile aynıdır.

Üst kısımda belirtilen tedavi yöntemleri tüm varis tiplerine uygulanamamaktadır. Varislerin tipi, boyutu ve yoğunluğuna göre tedavi şekli de değişiklik göstermektedir.

Sizin varislerinize hangi tedavi yönteminin uygulanacağına en doğru karar muayene esnasında verilebilir. IDEA’nın tüm şubelerinde varis muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yazar: Op. Dr. Orhan COŞKUN

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.

34 Yorumlar

 1. İyi günler orhan hocam. Belonefobim var. Varislerim mevcut nasıl tedavi olabilirim. Ciddi derecede bu konudan rahatsızım.

  • merhaba bizim varisle ilgili tüm işlemlerimiz iğneyle yani fobinizi unutup tedaviye gelebilirsiniz

   • Orhan bey merhaba, ben iş yerinizin nerede olduğunu merak ediyorum, acaba iş yeriniz nerededir?

    • Merhaba,
     Idea (Bakırköy)
     Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
     Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
     GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88

 2. Merhaba hocam annem mitral kapak ameliyatı geçirdi coumadın kullanıyor devamlı olarak, varisleri var nasıl tedavi olabilir?

  • Ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilir. Ücretsiz muayene randevusu alırsanız değerlendirebiliriz 0212 572 72 66, geçmiş olsun

 3. Merhaba hocam genetik kalp rahatsizligimiz var variste bacaktaki damar ameliyatla alinacak dendi ileri de bypass olursam nasil ameliyat olacağım bildigim kadariyla bacaktan alıyorlarmış tesekurler.

  • damarınız hastalıklı hale gelmişse by-pass operasyonunda kullanılmaz zaten. tamamını değil hastalıklı kısmı (genelde diz üzerinden) almak daha faydalı olur veya yeni yöntemlerle (evrf, evla, yapıştırma) yapılabilir.

  • Merhaba hocam, Haziran ayında gedim size. Çok yoğun olmayan varislerim vardı. Lazer uygulandı. Sonuç olumsuz olunca radyofrekans uygulandı. Eylül ayında tedavim bitti. Henüz iyileşme yok. Normal bir süreç midir bu? Ne zaman sonuç alacağım? Teşekkütler.

 4. Merhaba belimde kılcal damarlar var doğumsal kalinti ama kabarik degil tedavi ediyormusunuz tesekkurler

  • merhaba tedavi edilebilir diyebilmemiz için muayene gerekir damarlarınızın genel durumunu bilmeden yorum yapmak zor dilerseniz bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım 02125420888

 5. Merhaba orhan bey varis tedavisinde köpük en etkili yöntem midir? İlaç veya kremle hiç geçme etkisi yok mudur

  • Ilaç ve krem şikayetlere yönelik uygulamalardır, varisi tedavi etmez. Köpük, varisi tedavi eden yöntemlerden biridir. Sizin hastalığınız için en uygun tedavi, muayene ile belirlenir.

 6. Hocam dudagımda 2 yıl once trafik kazasindan sonra kan toplanması olustu ve simdi orasi mosmor duruyor. Bunun icin köpük tedavisi uygulanabilir mi ?

 7. Hocam bacaklarımda kılcal damarlanmalar mevcut. Etek ve bikini giyemiyorum cok kötü görünüyor. Bunların tedavisini yaz gelmeden yapmak mümkün mü ?

  • merhaba mümkün olup olmadığını görmeden söylemek mümkün değil malesef muayene ve detaylı bilgi için bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım 02125420888 05426210888

 8. Hocam merhaba yüzumde burnumda yanaklarimda kılcal damarlar var. Git gide çoğaliyor. Ne yapmak lazım

  • merhaba öncelikle muayene olmalı damarlarınıza uygulanacak bir işlem varsa ona göre kararınızı verip tedavi olabilirsiniz

 9. Merhaba orhan bey,varis tedavisi olmasam ileride nelerle karsilasirim teşekkürler

  • merhaba berna hanım,
   varislerinizin durumunu görmeden neyle karşılaşacağınız ile bir bilgi vermek mümkün değil malesef bilgi almak isterseniz 02125420888 nolu hattan bize ulaşabilirsiniz

 10. Hocam bebegim henüz doğmadı ama 3lü taramada karacigerinde hemanjiom olabilecegini soylediler. Nasil emin olabiliriz. Ve tedavisi nasil olur ?

 11. Hocam 12 saat ayakta iş yapiyorum. Eve geldiginde de bacaklarim felaket agri yapiyor. Varisten kaynakli olabilir mi ?

  • merhaba gizem hanım sürekli ayakta kalmanız varise sebep olabilir buna bağlı ağrılarınız olabilir tabi ancak net olarak teşhiş için muayene gerekir

 12. Hocam merhaba dudak üstünde kabarik bir şekilde hemanjiom var. Köpük tedavisi yapildi. Ancak şişlik geçmedi. Şişligin geçmesi için ne yapilması gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.

 13. Hocam merhaba bacagımda kasıgima kadaruzayan bir damar var. Tedavisi nasil olur.

  • merhaba öncelikle detaylı bir muayene gerekir varislerinize uygun ameliyatsız tedaviler için bilgi almalısınız
   02125420888 den ulaşabilirsiniz

 14. Merhaba,hemanjiom var vajinamda evlendigimde sorun olurmu cocuk olmasina engelmi teşekkürler

  • boyutu nedir ne durumdadır tetkik etmek gerekir hastalığın durumunu bilmeden sorun olur mu bilemeyiz eğer elinizde bununla ilgili mr rapor vs var ise bize gönderin yardımcı olalım 05426210888

 15. Hocam bacaklarımın agrısından duramiyorum. Varislerim yok ama agrısı beni öldürüyor. Ne gibi bir rahtsizlik olabilir . Bununla ilgili hangi bolume gitmem gerekir.

  • öncelikle muayene gerekir varisten kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız kalp damar cerrahi uzmanına gidip muayene olabilirsiniz 02125727265 den bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz