biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

Op. Dr. Orhan COŞKUN

IDEA Bakırköy şubesinde kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Orhan COŞKUN’u tanıyalım.

Orhan COŞKUN 1968 yılında Türkiye’mizin güzel şehiri gazi ünvanlı Antep’te gözlerini dünyaya açmıştır. Başarılı bir ilk öğretimin hayatı ardından yine başarılı bir şekilde lise eğitimini tamamlar ve hayalinde ki mesleğe doğru ilk adımı atarak Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanır.

Zorlu ve bir o kadar keyifli olan üniversite hayatından mezun olduktan sonra 1993 yılında Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahi Merkezi’nde asistanlık görevine başlayarak 1999 yılında kalp damar cerrahi uzmanlığı ünvanına sahip olur.

1999 yılından günümüze bir çok çeşitli özel ve resmi kurumda hizmet vermiş olup, binlerce hastanın muayene ve tedavisini gerçekleştirmiştir.

Op. Dr. Orhan COŞKUN, 2017 yılı itibariyle IDEA Ailesinde, Bakırköy şubesi Kalp Damar Cerrahi uzmanı olarak hasta kabulüne devam etmektedir.

Verdiği muayene ve tedavi hizmetleri
– Varis
– Hemanjiom

Uyguladığı Tedavi Yöntemleri

Skleroterapi
Genişlemeye maruz kalmış damar ya da damarların içine ince uçlu bir iğne ile özel ilacın enjekte edilmesi ve bu doğrultuda sorunlu damarın tahrip edilmesi amaçlanan yöntemdir. Etkili bir teknik olup, başarı oranı yüksektir. Cilt altından ve cilt üzerinden olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bu seçenek, doktorun muayene esnasında teşhis ettiği damar yoğunluğu, tipi ve boyutuna göre değişebilir.

Köpük
Skleroterapi ile aynı yöntemdir. Sleroterapi yönteminde saf olarak enjekte edilen ilaç bu yöntemde hava ile reaksiyona sokulur. Hava ile ilacın reaksiyonu sonucta beyaz köpüğe benzer bir madde elde edilir. Bu yüzden köpük tedavisi ismi verilmiştir. Burada ki amaç daha az düzeyde ki ilacın daha fazla damara etki etmesidir. Böylece başarılı ve daha ekonomik bir teknikle tedavi sağlanmış olmaktadır.

Radyofrekans
Radyo dalgaları ile varis tedavisi anlamına gelmektedir. Radyo frekans ismi verilmekte olan cihazın, ince uçlu aleti ucunda ki ısı ile sorun yaratan damarlar tahrip edilir. Soğutucu jel kullanarak yapılan tedavi de acı ve ağrı minimaldir. Herhangi bir kesi, dikiş ya da benzeri olumsuzluk yaşanmadan kişi ameliyatsız tedavi edilir ve günlük hayatına devam eder.

Lazer
Bir çok sağlık probleminin tedavisinde olduğu gibi varis hastalığının tedavisinde kullanılabilmektedir. Uygulanış şekli radyo frekans ile aynıdır.

Üst kısımda belirtilen tedavi yöntemleri tüm varis tiplerine uygulanamamaktadır. Varislerin tipi, boyutu ve yoğunluğuna göre tedavi şekli de değişiklik göstermektedir.

Sizin varislerinize hangi tedavi yönteminin uygulanacağına en doğru karar muayene esnasında verilebilir. IDEA’nın tüm şubelerinde varis muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

22 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Mıstık

  İyi günler orhan hocam. Belonefobim var. Varislerim mevcut nasıl tedavi olabilirim. Ciddi derecede bu konudan rahatsızım.

  1. Asistan

   merhaba bizim varisle ilgili tüm işlemlerimiz iğneyle yani fobinizi unutup tedaviye gelebilirsiniz

 2. Sude

  Merhaba hocam annem mitral kapak ameliyatı geçirdi coumadın kullanıyor devamlı olarak, varisleri var nasıl tedavi olabilir?

  1. Asistan

   Ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilir. Ücretsiz muayene randevusu alırsanız değerlendirebiliriz 0212 572 72 66, geçmiş olsun

 3. Arda

  Merhaba hocam genetik kalp rahatsizligimiz var variste bacaktaki damar ameliyatla alinacak dendi ileri de bypass olursam nasil ameliyat olacağım bildigim kadariyla bacaktan alıyorlarmış tesekurler.

  1. Asistan

   damarınız hastalıklı hale gelmişse by-pass operasyonunda kullanılmaz zaten. tamamını değil hastalıklı kısmı (genelde diz üzerinden) almak daha faydalı olur veya yeni yöntemlerle (evrf, evla, yapıştırma) yapılabilir.

 4. Ceylan

  Merhaba belimde kılcal damarlar var doğumsal kalinti ama kabarik degil tedavi ediyormusunuz tesekkurler

  1. Asistan

   merhaba tedavi edilebilir diyebilmemiz için muayene gerekir damarlarınızın genel durumunu bilmeden yorum yapmak zor dilerseniz bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım 02125420888

 5. Züleyha

  Merhaba orhan bey varis tedavisinde köpük en etkili yöntem midir? İlaç veya kremle hiç geçme etkisi yok mudur

  1. Asistan

   Ilaç ve krem şikayetlere yönelik uygulamalardır, varisi tedavi etmez. Köpük, varisi tedavi eden yöntemlerden biridir. Sizin hastalığınız için en uygun tedavi, muayene ile belirlenir.

 6. Orhan

  Hocam dudagımda 2 yıl once trafik kazasindan sonra kan toplanması olustu ve simdi orasi mosmor duruyor. Bunun icin köpük tedavisi uygulanabilir mi ?

  1. Asistan

   merhaba nasıl olduğunu görmek gerekir bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım
   02125420888
   05426210888

 7. Selenay Aydın

  Hocam bacaklarımda kılcal damarlanmalar mevcut. Etek ve bikini giyemiyorum cok kötü görünüyor. Bunların tedavisini yaz gelmeden yapmak mümkün mü ?

  1. Asistan

   merhaba mümkün olup olmadığını görmeden söylemek mümkün değil malesef muayene ve detaylı bilgi için bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım 02125420888 05426210888

 8. Ersin

  Hocam merhaba yüzumde burnumda yanaklarimda kılcal damarlar var. Git gide çoğaliyor. Ne yapmak lazım

  1. Asistan

   merhaba öncelikle muayene olmalı damarlarınıza uygulanacak bir işlem varsa ona göre kararınızı verip tedavi olabilirsiniz

 9. Berna

  Merhaba orhan bey,varis tedavisi olmasam ileride nelerle karsilasirim teşekkürler

  1. Asistan

   merhaba berna hanım,
   varislerinizin durumunu görmeden neyle karşılaşacağınız ile bir bilgi vermek mümkün değil malesef bilgi almak isterseniz 02125420888 nolu hattan bize ulaşabilirsiniz

 10. Tülay

  Hocam bebegim henüz doğmadı ama 3lü taramada karacigerinde hemanjiom olabilecegini soylediler. Nasil emin olabiliriz. Ve tedavisi nasil olur ?

  1. Asistan

   bu şüpheyi oluşturan hekimin önerisini dinlemelisiniz ancak genellikle doğum beklenir

 11. Gizem

  Hocam 12 saat ayakta iş yapiyorum. Eve geldiginde de bacaklarim felaket agri yapiyor. Varisten kaynakli olabilir mi ?

  1. Asistan

   merhaba gizem hanım sürekli ayakta kalmanız varise sebep olabilir buna bağlı ağrılarınız olabilir tabi ancak net olarak teşhiş için muayene gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.